Categorii
Întâlniri

Întâlnirea #90. Iarnă în Bucovina.

De când așteptam zăpada! ”Ieșim?”….”Ieșim!!!” Nu trebuie să întrebi de două ori pe iubitorii de fotografii cu zăpadă. Nici nu a existat mai apoi întrebarea ”Unde?” pentru că s-a subînțeles: în Bucovina îmbrăcată frumos în mantia albă. Și astfel consemnăm o nouă întâlnire a membrilor Clubului Fotografilor Suceveni, prima din 2026, la fotografiat pe dealurile…

Categorii
Întâlniri

Întâlnirea Fotografilor Suceveni #38

Sâmbătă, dis de dimineaţă, am pornit la drum cu poftă de a scrie din nou cu lumină … Prima oprire e pe o coamă de deal, pentru a surprinde primele raze de soare ale dimineţii. Răsăritul se preconiza unul destul de şters, dar atunci încă nu banuiam poveştile care aveau să-i urmeze… Undeva, pe o…